فوجی زیراكس-كارخانه تاكماتسو :
مشخصات : تاریخ تاسیس  2 فوریه 1962        تعداد كاركنان :9911                                   سرمایه: 20 میلیارد   ین
شركت فوجی زیراكس یكی از شركتهای ژاپنی است كه با یك شركت آمریكایی به نام زیراكس ،  پروژه مشتركی را برای توسعه ، تولید و فروش زیراكس و محصولات وابسته به آن در منطقه آسیا و اقیانوسیه آغاز نمودند . سهمیه شركت فوجی زیراكس در این پروژه مشترك 75 درصد و شركت آمریكایی 25% بود.


نقاط قوت : فعالیتهای حلقه های كنترل  كیفیت و حل مسئله  ، فایواس و پیشنهادهای انفرادی و گروهی  ، استفاده از ماتریس مهارتها


شركت  جی اف ای –ژاپن  :
تاریخ تاسیس :  1 آوریل 2003                              از تلفیق شركتهای ان كی كی نی پون كوهان و شركت استیل كاوازاكی                                     تعداد كارمندان : 45209 نفر                                   سرمایه ثبت شده : 23906 میلیارد ین                                                           میزان فروش :3203 میلیارد ین
جی اف ای استیل چهارمین شركت تولید كننده فولاد  دینا در سال 2006 بوده و ورقهای  فولادی متنوعی   در ابعاد و طرحهای مختلف تولید می كند . كه شامل ورق های گالوانیزه و ورق های با پهنای بالا و در ابعاد مختلف می باشد.ورق های  فولادی  با كیفیت بالا (تولیدات شركت جی اف ای) در تمامی صنایع خودروسازی ، ساخت لوازم الكترونیكی، مصالح ساختمانی، ابزار و لوازم اداری و صنایع بسته بندی كاربرد دارند.


نقاط قوت :
TPM مناسب ، بهره وری بالای نیروی كار ، استفاده از ماتریس مهارتها  و استفاده از پیشنهادهای انفرادی و گروهی ، 5اس


شركت نیسان موتور (كارخانه اوپاما) :
تاریخ تاسیس : 26 دسامبر 1933                                                                      تعداد كارمندان : 30718 نفر                                                                 سرمایه ثبت شده : 605813 ین ژاپن
فعالیت های تجاری : شركت رنو و نیسان كه یك نوع اتحاد بین خود شكل داده و  در سال 1999 این پیوستگی را بوجود آوردند. لازم بذكر است كه شركت های فوق از بزرگترین خودروسازان جهانی بشمار می روند .   پیوستگی آنها از طریق رویه سهام باعث شده است كه این دو شركت یك استراتژی منسجم با اهداف و اصول مشترك را دنبال نموده تا از این طریق بهترین نتایج ممكنه را بدست آورند. در سال 2008 میزان فروش جهانی این دو شركت به تعداد 6 میلیون خودرو رسید كه معرف كسب 4/9 درصد از سهم جهانی بازار خودرو می باشد. شركت رنو نیسان یكی از چهار شركت برتر خودروسازی دنیا به حساب می آید.
شركت اوپاما یك استاندارد بالای كیفی براساس فرمول كنترل كیفی فعال و گمبا كایزن در میان كارگران خطوط تولیدی برای خود حفظ كرده است.
نقاط قوت ومورد بازدید : جدول مهارتهای شغلی ، اتوماسیون بالا ، بهره وری بالای تولید ، اجرای
PPM  ، سیستم بدیع حمل قطعات مونتاژ ی و 5اس

 


شركت اسنو برند میلك – محصولات شیری اسنوبرند – كارخانه تولید پنیر یوكوهاما   :
تاریخ تاسیس : 10 ژوئن 1950                        تعداد كارمندان : 1316                                           سرمایه ثبت شده : 8/14 میلیارد ین
شركت تولیدات شیری اسنوبرند یكی از بزرگترین شركت های تولید محصولات لبنیات در ژاپن می باشد.
فعالیت عمده این گروه صنعتی شیر و محصولات وابسته به آن  و دیگر محصولات غذایی و دارویی می باشد. فعالیت های این گروه از طریق بخش های زیر دنبال می شود: قسمت تولیدات غذایی، تولیدات نهال و تولیدات دیگر است .     بخش تولیدات غذایی شامل تولید بستنی، كره ، پنیر، روغن خوراكی و دیگر محصولات وابسته به شیر است.
بخش  تولیدات غذایی و تولیدات نهال شامل دانه ها و جوانه ها برای محصولات كشاورزی  و مواد غذایی مورد نیاز برای گاو شیرده می باشد. نوع مواد غذایی  دیگر شامل خواروبار و مواد بسته بندی  شده  است . این محصولات علاوه برداشتن بازارهای داخلی دارای بازارهای بین المللی نیز می باشند.
نقاط قوت  : سیستم ارتباط با  مشتریان مناسب  ، استفاده از پیشنهادهای انفرادی و گروهی ،
PPM  ، سیستمهای اتوماسیون ، 5اس

 

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 فروردین 1390    | توسط: آسمان آبی    |    |
نظرات()